برای جستجو دکمه اینتر را بزنید

مارا دنبال کنید:
دسته‌ها
اخبار

گزارش تصویری از آخرین وضعیت سرمایه گذاری خطرپذیر در سال ۲۰۱۸ ایران و جهان در برنامه یلدای کارآفرینان استارتاپی

بر اساس گزارشات pitch book در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار در صنعت VC جهان سرمایه گذاری انجام شده است که این میزان 46 درصد رشد نسبت به سال 2017 را نشان میدهد.
بیش از نیمی از یونیکورن های جهان از کشور آمریکا بوده است.
در این سال تعداد معاملات صورت گرفته کاهشی بوده امت حجم معاملات رشد چشمگیری را نشان میدهد.
وضعیت صنعت سرمایه گذاری در ایران متاثر از وضعیت کلی حاکم برا اقتصاد کشور بوده است؛ بالغ بر 120 میلیارد تومان سرمایه گذاری اعضای انجمن سرمایه گذاری در سال جاری بوده است که پیش بینی می شود با تکامل این صنعت در کشور و ظهور بازیگران جدید در اکوسیستم حجمم سرمایه گذاری ها تا 500 میلیارد تومان در سال آینده افزایش یابد.
این گزراش، عدم رعایت حقوق مالکیت معنوی و حق کپی رایت، وجود نااطمینانی در اکوسیستم (فیلترینگ، تحریم ها و … ) وضیعت نامطلوب فضای کسب و کار و نبود مشوق های حمایت ازسرمایه گذاران خطرپذیر در کشور را چهار چالش های مهم این صنعت عنوان کرد.
محمدمهدی فریدوند رئیس انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر ایران در گزارش سالیانه این نهاد ضمن اشاره به موانع و مشکلات ساختاری حاکم بر اقتصاد کشور اظهار امیدواری کرد با ورود بازیگران جدید در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور شاهد افزایش میزان سرمایه گذاری در سال آتی در این صنعت خواهیم بود
رئیس انجمن VC ایران: صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر و صندوق های پژوهش و فناوری عضو انجمن آمادگی لازم برای سرمایه گذاری بر روی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان را دارند.
برنامه کافه سرمایه با حضور مدیران سرمایه گذاری اعضا انجمن و انجام مذاکرات با استارتاپ ها برگزار شد.