شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Sequoia Capital، شرکتی به ارزش ۲٫۴ بیلیون دلار است که توسط Don Valentin در سال ۱۹۷۲ گردیده است. محل شرکت: امریکا، ایالت کالیفرنیا. آدرس وب سایت: sequoiacap.com

Sequoia

طبق گزارش مجله Wall Street این شرکت یکی از تاثیرگذارترین VCهای Silicon Valley‌ امریکا است و مبالغ بین ۱۰۰٫۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار در مرحله Seed، بین ۱ میلیون تا ۱۰ میلیون دلار در مرحله Early و بین ۱۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون دلار در مرحله Growth سرمایه‌گذاری می کند. این شرکت به منظور هدایت سبد سرمایه‌گذاری خود، دفاتری در امریکا، چین، هند و اسرائیل دارد و مبالغ هنگفتی در شرکت‌های موفقی نظیر Google، Yahoo، Paypal، Electronic Arts، NVIDIA، Cisco Systems، Oracle، Apple، Youtube، Admob و Zappos سرمایه‌گذاری نموده است و تخمین زده شده که حدود ۲۰درصد از ارزش کل بازار NASDAQ حاصل از عملکرد شرکت‌هایی است که تامین سرمایه آنها توسط Sequoia بوده است.

Sequoia2

نمودار فوق تعداد سرمایه‌گذاری‌های شرکت Sequoia در ۱۰ سال گذشته را نشان می دهد. این شرکت متخصص در سرمایه‌گذاری در مراحل مختلف رشد و در صنایع متنوع(خدمات مالی، سلامت، موبایل، اینترنت، انرژی و…) است و در عین حال در شرکت‌های سهامی عام نیز سرمایه‌گذاری می کند. البته عمده سرمایه‌گذاری‌های مراحل اولیه رشد آن در شرکت‌های امریکایی بوده است اما برای سرمایه‌گذاری‌های مرحله توسعه ای، محدود به یک کشور خاص نیست و در تمام دنیا اتفاق می افتد.