جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی به عنوان اولین جشنواره حوزه کارآفرینی در کشور از سال ۱۳۸۲ به ابتکار شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعالیت خود را آغاز نمود.
حرکت جشنواره از یک جشنواره استانی به یک جشنواره منطقه‌ای و سپس برنامه‌ریزی برای نیل به برگزاری یک جشنواره ملی و مطرح‌شدن آن به عنوان یکی از چهار جشنواره مطرح کشور که با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان شکل گرفته است همت راسخ مسئولین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را به این مهم نشان می‌دهد.
این جشنواره شامل بخش‌های مسابقه‌ای طراحان کسب و کار، فن‌آفرینان (شرکت‌های دانش بنیان) و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی و بخش‌های غیرمسابقه‌ای نمایشگاه، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی، و فضای مذاکرات سرمایه‌گذاران با فن‌آفرینان و صاحبان فرصت‌های سرمایه‌گذاری (نشا) است.
برگزیدگان دو بخش طراحان و فن‌آفرینان می‌‌توانند در بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی داوطلب شوند. در این بخش اشخاص حقیقی و حقوقی که توانایی لازم برای تعریف و تدوین یک فرصت سرمایه‌گذاری را داشته باشند می‌توانند شرکت کنند و هدف، پاسخ به نیاز جامعه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به شناسایی و ارزش‌گذاری فرصت‌های سرمایه‌گذاری و انتخاب بهترین‌ها می‌باشد. در این بخش از جشنواره، فرصت‌های سرمایه‌گذاری با کمک سازمان‌های همکار جشنواره ارزیابی و به جامعه سرمایه‌گذاران کشور معرفی می‌شوند.
یکی از طرح‌های جالب توجه که برای اولین بار از دوره دوازدهم جشنواره اجرا شد، طرح «نشا» یا «نقطه شروع ارتباط» به عنوان فضایی جهت مذاکرات صاحبان ایده و سرمایه‌گذاران است.
چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و چهارمین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی در تاریخ‌های ۶ الی ۸ دی‌ماه ۱۳۹۷ با حمایت معنوی انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر کشور برگزار می‌شود. از علاقمندان دعوت می‌شود جهت آشنایی بیشتر و ثبت‌نام به آدرس www.shtf.ir مراجعه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *