نشست مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با فعالان حوزه‌ی کسب وکارهای نوپا، ساعت ۱۳ مورخ شنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۶ در محل ساختمان مرکزی وزارت ارتباطات برگزار شد.
در این نشست مدیران و دست اندرکاران استارتاپ ها مشکلات خود با وزیر ارتباطات را در میان گذاشتند.
آقای مهندس رضا زرنوخی رئیس هیات مدیره انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر کشور در نشست خبری وزیر ارتباطات با استارتاپ ها درباره مسائل و مشکلات کسب و کارهای نوپا گفت:
استارتاپ ها در حال فعالیت هستند و مسائل و مشکلات آنها ناشی از عدم بهره وری و ناکارآمدی دولت در این حوزه است. باید موضوع استارتاپ ها و مسائل استارتاپ ها را عمیق دید. من از دعوای آینده اکوسیستم استارتاپی ایران نگران هستم.
وی افزود: باید اکوسیستم استارتاپی از دانش بنیان و مواردی از این دست مجزا شوند در حال حاضر دولت پول ندارد و باید از این فضا برای درآمدزایی مفید استفاده کند. ارائه هرگونه وام به استارتاپ ها به معنای خیانت به جامعه استارتاپی است و مسئولان باید این مسئله را متوجه شوند.
ایشان تاکید کرد: یکی از مسائل مهم که باید به آن توجه شود، فقر نیروی انسانی در حوزه کسب و کارهای استارتاپی است. در حقیقت هر صاحب کسب و کاری باید خودش نیروی مورد نیاز خود را تامین کند و هیچ بخشی از دولت در زمینه مهارت آموزی برای این حوزه وارد نشده که باعث شده تا نیروی مورد نیاز و مناسب وجود نداشته باشد.
آقای مهندس زرنوخی افزود: بر اساس گزارش های منتشر شده، تا امروز ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه سرمایه گذاری در استارتاپ ها هزینه شده که تمامی این بودجه از بخش خصوصی تامین شده، موضع دولت در استارتاپ ها استارتاپ سواری است اما باید دولت کمک کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *