به گزارش خبرگزاری مهر، در پنجمین جلسه از دوره جدید فعالیت کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، تقاضای پارک علم و فناوری استان لرستان و شرکت های همراه بررسی و مجوز تأسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری تحت عنوان «افلاک» در استان لرستان صادر شد.

در جلسات قبلی کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، با تصویب آیین نامه داخلی، سیاست های کلان و دستورالعمل اجرایی کارگروه مذکور، ضوابط و مدارک لازم برای بررسی درخواست های وارده در خصوص تأسیس صندوق های پژوهش و فناوری به تصویب رسیده بود و در پی آن، تقاضای پارک علم و فناوری استان لرستان به عنوان نخستین متقاضی که اسناد و مدارک خود را تکمیل کرده بود، پس از انجام اصلاحات لازم در پنجمین جلسه کارگروه بررسی و مجوز مربوطه صادر شد.

کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ۴۴ قانون حمایت از تولید رقابت پذیر مصوب هیات وزیران، تشکیل شده است. همچنین در این ماده، تأسیس صندوق های پژوهش و فناوری جدید، ذیل ماده ۵ قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات تنفیذ شده است.

لازم به ذکر است تا قبل از فعال شدن این مجموعه، کارگروه پیشین که بر اساس ماده ۱۰۰ قانون سوم توسعه تشکیل شده بود، در طی ۱۲ سال ۱۳ جلسه برگزار شد و برای ۱۸ صندوق پژوهش و فناوری مجوز صادر کرد.

دبیرخانه این کارگروه در صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر است و رئیس این کارگروه، محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر آن بهزادسلطانی، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی است. همچنین نمایندگان هشت وزارتخانه و نیز رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی  صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر کشور دیگر اعضای این کارگروه را تشکیل می دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *