اولین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، اولین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور در دورة جدید، دوشنبه ۲ آذر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید.

جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با حضور اکثریت اعضای کارگروه و به ریاست آقای دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس کارگروه) برگزار شد و آقایان دکتر سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی (دبیر کارگروه)، دکتر توفیق نماینده وزارت صنعت، معدن تجارت، دکتر دلیری نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر صمیمی نماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر وطن‌پور نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مهندس زرنوخی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر کشور از بین شش دستور مطروحه، چهار دستور را بررسی و تعیین تکلیف نمودند.
گزارش فعالیتهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سابقه صندوق‌های پژوهش و فناوری در کشور ارائه و از خدمات و تلاشهای این مجموعه در دورة گذشته قدردانی گردید. مروری بر اسناد قانونی و آیین‌نامه اجرایی و همچنین اساسنامه جدید مصوب هیأت وزیران و نیز بررسی و تدوین آیین‌نامه داخلی این کارگروه از دیگر دستورهای مطرح شده در این جلسه بود که آیین‌نامه داخلی کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری پس از بحث و بررسی با اتفاق نظر حاضران به تصویب رسید. همچنین یک دستور اضطراری در خصوص بررسی مستندات صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی در جلسه مطرح گردید و کارگروه اختیار بررسی و ارزیابی مستندات این صندوق و تعیین تکلیف و تأیید نهایی آن را به دبیر کارگروه تفویض نمود.
یادآور می‌شود وظایف کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری اعطای مجوز، لغو مجوز، هدایت صندوق‌های پژوهش و فناوری و نظارت بر این صندوق‌ها بوده و دبیرخانه دائمی آن در صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *