دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز: بازپرداخت تسهیلات موجب موفقیت طرح‌های فناورانه می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در این ستاد در نظر داریم تا پروژه‌ها را به شرط بازپرداخت تسهیلات حمایت کنیم. چرا که در این صورت طرح‌ها با موفقیت بیشتری روبه‌رو می‌شوند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، محمدحسین سجادی نیری اظهار کرد: آنچه که مسؤولیت ما در این ستاد محسوب می‌شود، بحث اقتصاد فرهنگ و هنر است. اما حمایتی که داریم از مجموعه خصوصی و شرکت‌های خصوصی است. با این شرط که بتوان یک مجموعه خصوصی و یا حتی یک NGO و یا تشکیلاتی که دولتی نیست، اعلام آمادگی کند که حاضر است روی موضوعی کاری را انجام دهد که در نهایت تجاری شود.

وی افزود: از کنار هر ایده باید المان‌ها و کاراکترهای مختلفی تولید شود. فرصت‌های دیگری هم برای عرضه محصولات دیگر در حوزه‌های دیگر مرتبط با فناوری‌های نرم و هویت‌ساز داریم.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی تاکید کرد: در اکثر اوقات، زمانی پروژه‌ای موفق است که بازپرداخت تسهیلات را دارد. یعنی در پروژه این روال ممکن است اتفاق بیفتد که ما تسهیلاتی را ارائه دهیم و آن مجموعه به خاطر اینکه آن تسهیلات را برگرداند، ممکن است که کنار فعالیت خود دست به اقدام اقتصادی دیگری بزند تا بتواند تسهیلات را برگرداند.

وی توضیح داد: به همین علت ما به عنوان خروجی‌های طرح توافق می‌کنیم تا برای مثال وقتی انیمیشنی تولید می‌شود، این تولید در اختیار رایزن‌های فرهنگی قرار بگیرد. این خودش قسمتی از بازپرداخت را خواهد داشت یا در تشکیلاتی چون NGOها قرار بگیرد که خودش بازپرداخت دارد.

سجادی نیری گفت: اگر آن خروجی‌ها محقق شود و اتفاقا ثمره‌ای باشد که دیده شود، بعضا خود معاونت علمی و فناوری ورود کرده و قرار می‌شود بعنوان مثال ۱۰ تا ۲۰ و یا حتی ۳۰ درصد از این تسهیلات به عنوان بخشودگی، پاداش این کار شود. در نهایت ترکیبی از تسهیلاتی بلاعوض و تسهیلاتی که بازپرداخت می‌شود، به وجود می‌آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *