اعضای هیات مدیره انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر از شتابدهنده آواتک بازدید کردند.

در این جلسه که به منظور آشنایی با توانمندی های شتابدهنده آواتک برگزار شد، اعضای هیات مدیره انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر نیز به معرفی فعالیت ها و اقدامات این انجمن پرداختند. ابتدا آقای مهندس محسن ملایری مدیرشتابدهنده آواتک فرایند شتابدهی در این مجموعه و خدمات ارائه شده به کارآفرینان در دوره های ۲ماهه پیش شتابدهی و ۴ ماهه شتابدهی را بیان نموده و مهمترین معیار انتخاب را ویژگی کارآفرینان و تیم آنها عنوان کردند. همچنین مجموعه مربیان (منتورهای محلی و بین المللی) خود را بزرگترین دارایی آواتک معرفی کردند. همچنین بیان کردند از ۱۰ شرکت شتابدهی شده (فارغ التحصیلان) دوره اول آواتک، ۸ شرکت موفق به جذب سرمایه گذار شده اند و فارغ التحصیلان دوره دوم نیز در حال مذاکره با سرمایه گذاران هستند. طی روزهای آینده نیز مرحله پیش شتابدهی دوره سوم نیز به پایان می رسد و شرکت های منتخب وارد مرحله ۴ ماهه بعدی می شوند.

ایشان روند اعتماد و علاقمندی کارآفرینان به حضور در شتابدهنده آواتک را مثبت ارزیابی کردند بطوریکه متقاضیان دوره سوم نسبت به دوره اول (۱۰۰ تیم) به ۴۰۰ تیم رسیده است. در ادامه به بیان چالش ها و دغدغه های پیش روی توسعه فعالیت های خود نیز پرداختند.

سپس آقای مهندس زرنوخی رئیس هیات مدیره انجمن، پتانسیل انجمن را در معرفی سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی بالقوه جهت حضور در رویداد معرفی طرح های شتابدهی شده آواتک تشریح کردند. همچنین علاقمندی انجمن به انتقال تجربیات آواتک به عنوان یکی از شتابدهنده های فعال و مربیان آن را به اعضای خود در قالب نشست های تخصصی و دوره های آموزشی بیان کردند. نهایتا تعاملات انجمن با نهادهای خصوصی و دولتی را تبیین نموده و آمادگی خود را برای پیگیری چالش های مجموعه های عضو انجمن اظهار داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *