امضاء تفاهم نامه همکاری میان شرکت شناسا و مدیریت توسعه صادات فناوری مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری

مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری با چند دهه سابقه با هدف ارائه مشاوره علمی و صنعتی به مجموعه دستگاه‌های سیاستگذاری و اجرایی کشور، آغاز بکار نمود.  با توجه به تاثیر فناوری در رشد اقتصادی و ایجاد تحول در تامین معاش و ارتقای زندگی انسانی، این مرکز به توسعه فناوری‌های پیشرفته در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان کمک می‌نماید.
یکی از مدیریت های زیرمجموعه این مرکز ، مدیریت توسعه صادرات فناوری می باشد که فلسفه وجودی آن ، تکمیل و تقویت چرخه توسعه فناوری به ویژه حلقه آخر این زنجیره که خلق ثروت از زنجیره نوآوری و فناوری است ، می باشد تا از این رهگذر سهم خود را در ایجاد و توسعه اقتصاد دانش محور میهن اسلامی ادا کرده باشد. این مدیریت به عنوان بازوی مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری در حوزه تجاری سازی و صادرات فناوری ، مأموریت اصلی خود را پاسخگویی به نیازهای فعلی و آتی نظام ملی نوآوری کشور در بخش تجاری سازی و صادرات فناوری دانسته و با شبکه سازی و کمک به ایجاد شرکت های تخصصی دانش بنیان و حرفه ای و بهره گیری از ظرفیت های بخش دولتی در ایجاد و توسعه ارتباطات ملی و بین المللی بر  آن است تا موانع موجود در مسیر خلق ثروت از دانش و فناوری بومی را شناسایی و مرتفع نماید. مدیریت توسعه صادرات فناوری به منظور ورود شرکت‌های فناور در بازارهای بین‌المللی در سه فاز مختلف آمادگی، حضور وتثبیت برنامه‌های حمایتی خود را در قالب افزایش توانمندیها، دسترسی به بازار و پشتیبانی و تسهیلات ارائه می دهد.
دراین راستا شرکت شناسا با توجه به رشد و گسترش فعالیت ها و نیاز به بسترسازی و توسعه بازارهای بین المللی خود ، طی نشستی با مدیریت توسعه صادرات فناوری مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری ، تفاهم نامه ای تنظیم و امضاء نمود. این تفاهم نامه به امضای جناب آقای دکتر ساجدی مدیرعامل محترم شرکت شناسا و جناب مهندس غفوری فرد مدیر محترم مدیریت توسعه صادرات فناوری رسید.
این تفاهم‌نامه شامل مفاد همکاری دو طرف برای ایجاد شرکت‌های دانش بنیان ، تجاری سازی محصولات و حرکت به سمت صادراتی شدن آنها می باشد. طرفین این تفاهم‌نامه، بر این باورند که این تفاهم‌نامه سندی است که ضمن ایجاد منافع متقابل ، می تواند در راستای تحققِ حماسه اقتصادی با استفاده از سرمایه گذاری خطرپذیر در شرکت های دانش‌‌ بنیان و توانمندسازی آنها ، نقش خود را در ایجاد ثروت و ارزش افزوده اقتصادی ملی به نحوی موثر و شایسته ایفا نمایند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *